CORA

Results are provisional as of 01/21/18 15:48

Frostbite 2 - AC Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 13:00:00, Distance: 5.1, Course: 1

Rank

Fleet

Boat

Class

SailNo

HelmName

Rating

Start

Finish

Elapsed

Corrected

Points

1

AC

FEARLESS

MELGES 32

184

Lucas/Durlach

24

13:00:00

13:48:47

0:48:47

0:55:15

1.0

2

AC

ILLYRIA

J 120 CF

51882

Keenan

48

13:00:00

13:53:12

0:53:12

0:57:50

2.0

3

AC

MOOSE DOWN

J 120 CF

521201

Moore

48

13:00:00

13:55:28

0:55:28

1:00:17

3.0

4

AC

Different Drummer

Azzura 310

1000

Gaag

66

13:00:00

14:00:06

1:00:06

1:03:25

4.0

5

AC

WARHORSE

ID 35

35006

Frohock

36

13:00:00

13:57:11

0:57:11

1:03:26

5.0

6

AC

ARROW

J 35

32864

Schwenzfeier

72

13:00:00

14:01:05

1:01:05

1:03:50

6.0

7

AC

Ruckus

J105

239

Seif

90

13:00:00

14:04:25

1:04:25

1:05:25

7.0

8

AC

TEMPTRESS

SR 33 OB

50484

King

69

13:00:00

14:03:46

1:03:46

1:06:58

8.0

9

AC

CHEERS

Santana 30/30

83472

Mackin

120

13:00:00

14:13:45

1:13:45

1:11:33

9.0

10

AC

Alliance

Ericson 38

265

Stetler

123

13:00:00

14:15:27

1:15:27

1:12:52

10.0

11

AC

Peregrine

Beneteau 456

60451

Vienneau

122

13:00:00

14:19:10

1:19:10

1:16:34

11.0

12

AC

CELADON

MOORINGS 510

51704

Lesniak

96

13:00:00

14:17:05

1:17:05

1:17:34

12.0

13

AC

YOUR MOVE!

C&C 99 Shoal Keel

51392

Jackson

108

13:00:00

14:19:32

1:19:32

1:18:34

13.0

14

AC

Echo

Benneteau First 36.7

22763

Forbis

78

 

 

DNC

 

15.0

Frostbite 2 - B Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 13:06:00, Distance: 5.1, Course: 1

Rank

Fleet

Boat

Class

SailNo

HelmName

Rating

Start

Finish

Elapsed

Corrected

Points

1

B

CHICORA

J 24

2349

Hill

171

13:06:00

14:16:41

1:10:41

1:03:43

1.0

2

B

ORANGE CRUSH

J 24

828

Benjamin

171

13:06:00

14:17:37

1:11:37

1:04:34

2.0

3

B

JO MAMMA

J 24

3266

Palazzo

171

 

 

DNC

 

4.0

Frostbite 2 - D Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 13:12:00, Distance: 3.4, Course: 2

Rank

Fleet

Boat

Class

SailNo

HelmName

Rating

Start

Finish

Elapsed

Corrected

Points

1

D

EMOCEAN

J 120 Al

37120

Hanckel

62

13:12:00

14:01:36

0:49:36

0:52:41

1.0

2

D

KAMIKAZE 5

Morgan 30/2

569

Simons

201

13:12:00

14:15:24

1:03:24

0:54:52

2.0

3

D

DIRECTION

Morgan 30-2

7

Springer

201

13:12:00

14:15:45

1:03:45

0:55:11

3.0

4

D

Willaway

Tartan 37-2 C

73196

Cross

160

13:12:00

14:15:59

1:03:59

0:58:35

4.0

5

D

Sea Mour

Catalina 380

192

Seymourt

151

13:12:00

14:15:39

1:03:39

0:59:01

5.0

 

 

Sailwave Scoring Software 2.24.0
www.sailwave.com